Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky

Zaslúžené víťazstvo Michaloviec zabezpečil Popovits

Počas víkendovej soboty sa hralo posledné 22. kolo základnej časti Fortuna ligy.

Hráči Michaloviec si víťazstvo užívali.Hráči Michaloviec si víťazstvo užívali. (Zdroj: FB/MFK Zemplín Michalovce)

MICHALOVCE. Michalovčania na domácom štadióne privítali Nitru a víťazstvom sa chceli pred nadstavbovou časťou odlepiť z dna ligovej tabuľky.

Rozhodnuté mohlo byť už v prvom polčase

Od úvodu zápasu boli lepším mužstvom Zemplínčania. Mali viac z hry, a po štvrťhodine to strelou spoza šestnástky skúšal Magda, ale jeho prízemnú strelu k ľavej žrdi vyrazil na rohový kop brankár Šipoš. V 22. minúte si vysokú loptu za obranu hostí v šestnástke sklepol hruďou Zuberu, prihral nabiehajúcemu Phillipsovi, ale na jeho nevydarenú strelu nedočiahol opäť Zuberu a lopta skončila len v náručí brankára Nitry.

O minútu krásnou prihrávkou za obranu Michaloviec dostal Celebi do šance Daněka, ale Markovič dobrým vybehnutím zmaril šancu hostí. Jedenásť minút pred koncom prvého polčasu sa Oshima predral cez Celebiho až do pokutového územia, prihral Zofčákovi, ale jeho strela z uhla neprekonala Šipoša. Už o minútu Žofčák krásne našil pasom za obranu hostí Phillipsa, ale ten len zbrklo zakončoval vysokou strelou. Domáci futbalisti boli pri chuti a gólu sa mohli dočkať v závere prvého polčasu, keď Zuberu z piatich metrov neprekonal výborne chytajúceho Šipoša a v nastavenom čase Trusa v sto percentnej šanci nechal vyniknúť brankára Nitry.

Na gól čakali až do samého záveru

Oporou FC Nitra bol aj naďalej David Šipoš. V 65. minúte bol v pokutovom území faulovaný Phillips Celebim a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán Michaloviec Igor Žofčák, ale jeho strelu k pravej žrdi vystihol Šipoš a zmaril radosť domácich. Práve Žofčáka neskôr vystriedal Popovits, ktorý sa stal v 88. minúte hrdinom Zemplínčanov. Po prihrávke Adekuoroyeho sa dostal do šestnástky a strelou pod vybiehajúceho Šipoša otvoril skóre zápasu. Nitrania sa na odpoveď nezmohli a tak si Michalovce pripísali víťazstvo 1:0.