Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Michalovčania prišli o dôležité body po prehre so súperom z Pohronia

Zápas sa odohral na štadióne Zemplínčanov.

Zo zápasu.Zo zápasu. (Zdroj: FB/MFK Zemplín Michalovce)

MICHALOVCE. Hráči Michaloviec sa netajili tým, že chcú v tomto zápase naplno bodovať a vzdialiť sa od zostupového pásma.

V úvode zápasu boli domáci herne lepším mužstvom, ale gólovú príležitosť si nevypracovali. Vzruch priniesla až 39. minúta, keď po rohovom kope vystrelil Zuberu, ale brankár hostí zneškodnil jeho pokus.

Súvisiaci článok Michalovčania v Ružomberku utŕžili dvojgólovú prehru Čítajte

Hostia sa osmelili tri minúty pred prestávkou, ale Blahútova strela skončila tesne nad bránu Markovičovej brány. V 45. minúte Vojtko centroval do pokutového územia, lopta si našla voľného Diarru, ale jeho krížna delovka skončila len na bočnej sieti Hrdličkovej brány.

V 46. minúte zahrávali domáci rohový kop a Soler hlavičkou len o milimetre minul bránu hostí. Vzápätí sa Da Silva preštrikoval cez obranu Zemplínčanov a Markovič musel vytiahnuť skvelý zákrok. V 56. minúte už hostia viedli, v rýchlom brejku Fadera vysunul Da Silvu, ten si poradil s Vojtkom a taktiež aj s brankárom Markovičom a s prehľadom do prázdnej brány skóroval 0:1. O štyri minúty sa hostia v pokutovom území pohrali s obranou domácich Michaloviec a Blahútova odrazená strela od žrde sa dostala pred Weiru a ten už nemal problém dopraviť loptu do siete 0:2.

Súvisiaci článok Zemplínčania o svoje víťazstvo prišli v nadstavenom čase Čítajte

O päť minút sa mohli hostia tešiť do tretice, keď Weir napálil loptu z priameho kopu na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ ju vracal pred bránu Heurtaux na Štrbu, ale brankár domácich neinkasoval. Nedáš – dostaneš sa vzápätí potvrdilo, keď na Žofčákov rohový kop najvyššie vyskočil Trusa a hlavou znížil na 1:2. Hostia stále boli viac futbalovejší a svoj náskok si ustrážili. Michalovčania neboli veľmi dôrazní a na kopačkách im chýbala väčšia pohoda.

Napokon Zemplínčania v dôležitom zápase o záchranu, podľahli na domácom štadióne Pohroniu 1:2.