Pondelok, 6. december, 2021 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Hokejisti Michaloviec sú o krok bližšie k finále

V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 2:0.

Zo zápasu.Zo zápasu. (Zdroj: FB/HK Dukla Ingema Michalovce)

MICHALOVCE. Hokejisti Michaloviec zvíťazili v prvom semifinálovom zápase Kaufland play-off Tipos Extraligy nad HK Poprad 3:1 a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

Opatrný začiatok na oboch stranách

V piatej minúte bol Livingston krôčik o úvodného gólu, ale Škorvánek ho vychytal špičkou betónu. Hral sa opatrný hokej na oboch stranách a veľa vzruchu pred brankármi nebolo.

Súvisiaci článok Víťaznú sériu Michaloviec ukončili Košičania Čítajte

V 9. minúte Michalovský krídelník Bartánus zakončoval z ľavého kruhu, ale jeho strelu Vošvrda kryl pravým betónom. V 14. minúte sa Mashinter snažil nachytať brankára Michaloviec na hruškách, Škorvánek sa ale zahanbiť nedal.

Po troch minútach v druhej časti šiel Jakub Suja sám na Vošvrdu, no hosťujúci brankár prekonaný nebol. V 24. minúte už padol prvý gól stretnutia. Erkinjuntti prišiel naspäť do hry z trestnej lavice a v tom čase Popradčania udreli. Handlovský úspešným tečom prekonal Škorváneka v bráne domácich a bolo 0:1. O päť minút sa domáci gólman vyznamenal pri šanci Haščáka, keď mu vyrazil puk hokejkou a zabránil istému gólu.

V 30. minúte mal veľkú šancu na vyrovnanie Regenda, no puk zastavila pred gólom len konštrukcia popradskej brány. Na michalovskom štadióne sa začali diať veci až v tretej tretine, konkrétne v poslednej desaťminútovke. V 54. minúte Haščák ani na dva razy nepokoril brankára Michaloviec.

Súvisiaci článok Dukla podpísala útočníka Češíka Čítajte

Najprv ho Škorvánek vychytal a z následnej dorážky trafil žŕdku. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o necelú minútu, keď Takáč nahodeným pukom vyrovnal na 1:1. O 41. sekúnd Erikinjuntti v prečíslení poslal puk za chrbát Vošvrdu a bolo 2:1. Popradčania mohli následne vyrovnať, ale Haščákovú šancu vynuloval lapačkou domáci brankár. V čase 57:33 Šoltés upravoval na 3:1 a o zápase bolo rozhodnuté. Hostia to skúsili ešte so šiestimi hráčmi v poli, ale bezvýsledne.

Dominancia domácich hráčov

Do zápasu vstúpili lepšie domáci hráči a v šiestej minúte sa ujali vedenia. V brejku našiel Lalancette Takáča a domáci hráči dvíhali ruku nad hlavu 1:0. Už o dve minúty bolo ale vyrovnané, keď hostia využili presilovú hru a vďaka Livingstonovi sa zápas začínal od znova 1:1.

V šestnástej minúte mohli domáci vyhrávať, ale peknú akciu zakončenou delovkou Mudráka ukončil efektívnym zákrokom Vošvrda.

Druhá tretina začala bez väčšej šance, až prišla 27. minúta. Bartánus nabil Ťavodovi, jeho strela prešla medzi kruhy a Galamboš rozvlnil sieť pomocou teču 2:1. Kamzíci sa pokúšali o vyrovnanie, ale ich hre chýbala väčšia agresivita.

Skokan v 31. minúte a o dve minúty ani Svitana neprekonali Škorváneka v bráne Zemplínčanov. V 34. minúte sa mohol stav stretnutia meniť, ale Vošvrda chytil výbornú strelu Lehtonena a Dukla neskórovala ani z následnej dorážky. V 38. minúte sa vyznamenal opäť brankár Popradu, keď vychytal Lalancetteho a z dorážky aj Bartánusa. Hostia odpovedali šancou o 25 sekúnd, ale Mashinter nechal vyniknúť Škorváneka.

V treťom dejstve sa obe mužstvá príliš do ofenzívy nepúšťali. Rozhodnutie mal na hokejke Regenda dve minúty pred koncom riadneho času, ale Vošvrda bol proti a betónom zlikvidoval jeho šancu. V čase 59:16 začal hrať Poprad power play a o osem sekúnd bolo vyrovnané.

Dalhuisen od modrej čiary vypálil a puk skončil v hornom ľavom rohu domácej brány 2:2. V predĺžení neskórovalo ani jedno mužstvo. Šance na to mali, ale brankári na oboch stranách si svoje svätyne chránili. Nakoniec sa zápas dostal až k samostatným nájazdom, v ktorom rozhodol v deviatej sérii o víťazstve domácich Pavol Regenda.