Pondelok, 6. december, 2021 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Zemplínčania doma zaknihovali dôležité víťazstvo

Bývalý hráč Michaloviec nepremenil pokutový kop.

Zo zápasu MFK Zemplín Michalovce vs. MFK Ružomberok.Zo zápasu MFK Zemplín Michalovce vs. MFK Ružomberok. (Zdroj: FB/MFK Zemplín Michalovce)

MICHALOVCE. Hráči MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v 7. kole skupiny o udržanie vo futbalovej Fortuna lige nad MFK Ružomberok 2:1. V nadstavenom čase mohol vyrovnať bývalý hráč Zemplínu Martin Regáli, ale nepremenil pokutový kop.

Súvisiaci článok Michalovce sa stále neodlepili z dna ligovej tabuľky Čítajte

Prvý polčas v prospech hostí

Už v druhej minúte sa mohli hostia ujať vedenia, keď si Regáli spracoval loptu pred pokutovým územím, rútil sa sám na brankára Michaloviec, no zoči-voči gólmanovi neuspel a jeho strela len tesne minula bránu.

O šesť minút sa predral do pokutového územia opäť agilný Regáli, z ľavej strany strieľanou prihrávkou našiel Kojnoka, ale ten tiesnený Garciom nedopravil loptu za čiaru. Ružomberok bol lepším tímom a domáce Michalovce sa trápili. V 32. minúte zahrávali hostia z ľavej strany priamy kop a Dráb vytlačil loptu na rohový kop. Ten zahrával Múdry na čiaru pokutového územia na Madleňáka a jeho strelu tečoval do brány Regáli 0:1.

O päť minút bolo ale vyrovnané, keď Maslo fauloval v pokutovom území Trusu a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán Michaloviec Žofčák a do pravého horného rohu prekonal brankára Krajčírka 1:1.

Súvisiaci článok Michalovce po prehre klesli na dno fortunaligovej tabuľky Čítajte

Úvod druhého polčasu bol opatrný na oboch stranách a ani jedno mužstvo si nevypracovalo výraznejšiu šancu. Prišla až 65. minúta a opäť Regáli mohol prikloniť misky váh na stranu hostí, keď vnikol do šestnástky po ľavej strane a jeho strelu musel špičkou kopačky vytesniť na rohový kop Dráb.

V 87. minúte zahrával Mendéz rohový kop, hlavou ho predĺžil Tandir na Zuberua a ten nezaváhal 2:1. V nastavenom čase v pokutovom území Michaloviec sa Kostadinova strieľaná prihrávka obtrela o ruku Garciu a hlavný arbiter odpískal druhý pokutový kop v zápase. Kto iný ako Regáli si postavil loptu na biely bod, ale Dráb vystihol jeho strelu a zachránil svoj tím od vyrovnávacieho gólu.