Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Majstrami Slovenska v kickboxe sú športovci z Michaloviec

Na podujatí v Aréne Poprad sa zúčastnilo 34 klubov a 292 súťažiacich z celého Slovenska.

Michal Stričík (vľavo) si vybojoval titul Majstra Slovenska v disciplíne light contect seniorov - 94 kg. Michal Stričík (vľavo) si vybojoval titul Majstra Slovenska v disciplíne light contect seniorov - 94 kg. (Zdroj: archív M.S.)

MICHALOVCE. Keďže pandemická situácia do veľkej miery ovplyvnila aj športové podujatia na Slovensku, bolo otázne, či aj majstrovstvá Slovenska v kickboxe nakoniec prebehnú.

Rekordný počet účastníkov

Napriek tomu, že boli na začiatku obavy z toho, či sa na podujatí zúčastní väčší počet účastníkov, tie boli zažehnané. Do bojov o najcennejšie kovy sa totiž zapojilo rekordných 292 účastníkov z celého Slovenska.

„Po piatkovom i sobotnom vážení a registrácii sa začal sobotný súťažný deň slávnostným otvorením s hymnou SR,“ uviedol Slovenský zväz kickboxu prostredníctvom klubového webu, kde zároveň doplnili, že účastníci turnaja hneď v úvode dokonca zaslali na diaľku aj účasť obyvateľom Českej republiky, ktorých zasiahlo nočné tornádo a napáchalo tam škody.

Okrem skúsených držiteľov medailí a známych tvárí sa tohtoročné majstrovstvá Slovenska nezaobišli ani bez nováčikov, ktorí boli ozdobou turnaja.
Išlo najmä o športovcov z novovytvorených klubov, ktorí mali možnosť ukázať svoje schopnosti reprezentačným trénerom, ktorí podľa informácií kickoboxového webu formujú aj reprezentáciu na majstrovstvá sveta v Lido de Solo, ktoré sa uskutočnia v októbri, a tiež na majstrovstvá Európy kadetov a juniorov v Čiernej Hore.

Dominantou boli športovci z Michaloviec

O umiestnenie a zisk cenného kovu bojovali za klub SEIKEN Martial Arts traja borci.

Samuel Fox v dvoch disciplínach obsadil prvé miesto, Patrik Škarupa sa vo svojej kategórii pobil vo full kontakte a následne bezkonkurenčne obsadil taktiež prvé miesto. Obom zaslúžene patrí titul majster Slovenskej republiky.

Pre Mareka Lišku to bola úplne prvá súťaž a aj keď sa nedostal do finále, obsadil krásne tretie miesto vo svojich kategóriách. Tradične sa darilo aj Michalovi Stričíkovi zo Športového klubu všestranných aktivít Michalovce, ktorý si vybojoval titul majstra Slovenska v kickboxe pre rok 2021 v disciplíne light contact seniorov – 94 kg.

Vo finále vyhral dokonca v prvom kole technickou prevahou nad súperom v zápase, čím rozšíril svoju zbierku majstrovských titulov.

Menej sa Michalovi darilo po úspešnom postupe zápasovým pavúkom v jeho obľúbenej disciplíne kick light seniorov – 94 kg, kde napriek bodovej prevahe vo finálovom zápase vo vzájomne tvrdšom nasadení po napomínaní rozhodcami na oboch stranách bol v poslednom kole diskvalifikovaný.

A tak prišiel o ďalšie víťazstvo a získal „iba“ titul vicemajstra Slovenska.
Napriek tomu, že kickbox je pomerne tvrdý šport, nedošlo počas podujatia k žiadnemu vážnejšiemu zraneniu, ktoré by turnaj nejakým spôsobom ovplyvnilo.