MFK Zemplín Michalovce si z Pohronia neodviezli ani bod

Zemplínčania, ktorí v prvom kole poslali domov Dunajskú Stredu s výpraskom, cestovali do Žiaru nad Hronom.

Zo zápasu FK Pohronie vs. MFK Zemplín MichalovceZo zápasu FK Pohronie vs. MFK Zemplín Michalovce (Zdroj: FB/FK Pohronie)

VÝCHOD. Títo dvaja súperi sa stretli v najvyššej súťaži celkovo šesťkrát. Zemplínčania sa tešili z víťazstva dvakrát, keď boli úspešní na domácej pôde.

Najprv vyhrali 7. marca 2020 v rámci 22. kola sezóny 2019/20 gólom Sidibeho 1:0 a druhé víťazstvo zaknihovali 26. septembra 2020 v 8. kole sezóny 2020/21 v pomere 2:0, keď sa gólovo presadili Igor Žofčák a Matej Trusa.

Súvisiaci článok Odeva Lipany a Tatran Prešov rozdrvili svojich súperov Čítajte

V troch zápasoch sa zrodila remíza a v jednom ťahali žlto-modrí za kratší koniec. Skóre zo vzájomných zápasov je v prospech MFK 7:5. Michalovčania s Pohroním nevyhrali posledné tri duely, a tak chceli túto nelichotivú šnúru pretrhnúť a nadviazať tak na úspešný zápas s Dunajskou Stredou.

Už po 17 minútach bolo 2:0

V úvode boli aktívnejší domáci hráči a už v prvej minúte to strelou skúšal Adler, Száraz bol ale na mieste. O päť minút centroval loptu z pravej strany do pokutového územia Badolo, Lačný sa vo vyloženej šanci zrazil s gólmanom Michaloviec, a tak sa na prvý gól muselo čakať.

Domáci si ho zakričali v deviatej minúte, keď strela Ladjiho aj s prispením pravej žrde Szározovej brány skončila v sieti Michaloviec 1:0.

V 17. minúte si pred šestnástkou v súboji o loptu poradil Lačný s Vaškom, predral sa až do pokutového územia a rutinérsky poslal domácich do dvojgólového vedenia 2:0.

Pohronie bolo aj naďalej aktívne, ale ich akciám chýbala finálna prihrávka. Sedem minút pred prestávkou sa preštrikoval až do vápna Kanu, skúsil to strelou, ale Salančík jeho pokus vyrážal na rohový kop.

Hostia nehrali zle, a ak by nezaspali úvod stretnutia, výsledok by mohol byť pre nich nádejný a nemuseli by tak doháňať dvojgólové manko.

Druhý polčas góly nepriniesol

Hneď na začiatku druhého dejstva mohli zvýšiť skóre domáci hráči.
Badolo centroval z pravej strany do vápna, kde číhal Adler, ale jeho hlavička neskončila v sieti východniarov.

Michalovciam sa snaha nedala uprieť a po hodine hry si Kotula vymenil loptu s Kanuom, skúsil to strelou, ale výborne chytajúci Slančík nepripustil zníženie stavu.

Súvisiaci článok Košice s Humenným si body delili Čítajte

Domáci hráči viac držali loptu na svojich kopačkách a Zemplínčania sa trápili. Pohybovo akoby úplne odišli a to hralo do karát Pohroniu. Dve minúty pred koncom zápasu to skúšal obaľovačkou na hranici pokutového územia domáci Blahút, jeho strelu ale Száraz robinzonádou vyrazil a bol z toho len rohový kop.

V nadstavenom čase chceli Michalovčania aspoň znížiť, ale Kanuova strela na hranici šestnástky letela ďaleko nad domácu svätyňu.

O minútu nato opäť Kanu hľadal kolmou prihrávkou Kvoceru, no Slančík ich úmysel vystihol a zmaril tak posledný náznak šance.

FK POHRONIE Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0)
Góly:
9. Ladji, 17. Lačný
Rozhodovali: Kišš – Vorel, Zemko.
ŽK: Špiriak, Výbošťok – Begala, Kvocera, 897 divákov

FK POHRONIE Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa: Slančík – Špiriak, Paluszek, Čmovš, Blahút – Badolo (80. Šmatlák), Pajer, Mazan, Ladji (70. Výbošťok) – Adler Da Silva (90. Jenat), Lačný

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Kotula, Artabe, Vaško, Vojtko – Neofytidis – Magda (46. Trusa) Begala (67. Popovits), Oshima (67. Kvocera), Žofčák (84. Ranko) – Kanu

Hlasy po zápase:

Miroslav Nemec, tréner Michaloviec: „Nezvládli sme začiatok zápasu, čo ma veľmi mrzí. Nedostatočne sme pokryli útočníkov súpera. Zápas sme si prehrali hneď na jeho začiatku. Potom sme sa snažili niečo s nepriaznivým výsledkom urobiť, či už zmenami, alebo lepším pohybom, bohužiaľ, nestrelili sme kontaktný gól. Nabehali sme sa, natrápili, no bod sme nezískali.“

Gergely Geri, tréner Pohronia: „Úvod nám vyšiel výborne. Hrali sme to, čo sme si zaumienili. Máme však úzky káder, na lavičke sme mali dorastencov, ktorí poriadne ani dorasteneckú ligu nehrali, takže sily nám postupne dochádzali.
Začali sme byť pasívnejší, ale bola tam i kvalita súpera, ktorú treba rešpektovať. V kľúčových momentoch nás výrazne podržal brankár Slančík. Je to vydreté víťazstvo. Potrebujeme sa posúvať ďalej. S výkonom nie som celkom spokojný. Verím, že ak posilníme mužstvo, kvalita pôjde vyššie.“