Futbalisti Humenného stále bez prehry, doma zdolali aj Šamorín

Počas uplynulého víkendu pokračovala druhá najvyššia futbalová súťaž svojím tretím kolom.

Futbalisti FK Humenné na domácom trávniku zvíťazili.Futbalisti FK Humenné na domácom trávniku zvíťazili. (Zdroj: FB/FK Humenné)

VÝCHOD. Humenskí futbalisti po domácej výhre v úvodnom kole nad Podbrezovu a po remíze v druhom kole v Košiciach chceli pokračovať vo výbornom ťažení aj v zápase so Šamorínom.

Na domácom štadióne opäť víťazne

FK Humenné – FC ŠTK 1914 Šamorín 3:1 (2:1)
Góly:
21. Dzurík, 28.Luberda, 90. Harvila – 40. Owusu
ŽK: Maťaš, Streňo, Milunovič, Komár, Luberda – Nagy, Bahi, Stašík, Pančík, Appiah, Štefanka, Vrábel
Rozhodovali: Libiak – Kuba, Súkeníková

FK Humenné: Slávik – Vasiľ (63.Milunovič), Luberda, Bednár, Hatok, Maťaš (82. Komjatý), Harvila, Komár (46. Zlacký), Dzurík, Streňo, Hamuľák

FC ŠTK 1914 Šamorín: Trnovský – Pančík, Oinkonomou, Nagy, Vrábel, Jančo (80. Štefanka), Bahi (86. Fuják), Owusu (69. Appiah), Bogi (46. Boateng), Leginus (69. Čunta), Stašík

Domáci zahrávali Streňom rohový kop z pravej strany, na ktorý si najvyššie vyskočil Ján Dzurík a hlavičkou v 21. minúte otvoril skóre zápasu 1:0. O sedem minút z 30 metrov centroval z priameho kopu Streňo prudkú loptu do vápna a hlavičku Hamuľáka vytesnil nad brvno končekmi prstov Trnovský.

Vzápätí zahrával kapitán domácich rohový kop, kde lopta našla hlavu Luberdu a bolo 2:0. Päť minút pred prestávkou Pančík poslal loptu autom po pravej strane za obranu domácich na Janča, ten si loptu hodil na ľavačku, centrom do malého vápna našiel nabiehajúceho Owusu a ten z prvej nedal Slávikovi šancu 2:1. V závere prvého dejstva mali hostia sľubnú šancu na vyrovnanie, ale Leginus dlho váhal so strelou.

Deväť minút po prestávke zahrával priamy kop opäť kapitán Humenného, v pokutovom území našiel hlavu Hamuľáka a lopta skončila len na brvne Trnovského svätyne. Vzápätí sa dostal za obranu Hamuľák, jeho delovku brankár Šamorína vyrazil len pred Maťaša, ale stav stretnutia sa nemenil.

Domáci boli lepším mužstvom a bolo len otázkou času, kedy vsietia tretí upokojujúci gól. Staré známe nedáš-dostaneš sa mohlo naplniť po hodine hry, keď Boatengovu výbornú hlavičku zneškodnil Slávik. V 90. minúte Harvila v pokutovom území vyzvŕtal obranu Šamorína a bombou rozvlnil sieť Trnovského bránky a uzavrel tak skóre zápasu na 3:1.

Hlas po zápase:
Jozef Škrlík – tréner FK Humenné:
„Sme spokojní. Ináč ani nemôžem začať. Privítali sme veľmi kvalitného súpera, ktorý sa v druhej lige môže smelo rovnať tímom bojujúcim o postup. Mali sme silné štandardky, z nich vzišiel náš dvojgólový náskok. Po prestávke prišlo brvno i čistá šanca Hamuľáka, ktoré mohli už skôr našu výhru potvrdiť. Súper sa držal v kontakte, mohol aj vyrovnať, ale nádherný gól Harvilu rozhodol.
Emócie? Futbal je chlapská a tvrdá hra. Netreba robiť vedu, ak sa objaví v zápase pár strkaníc, diváci chcú bojovnosť vidieť. Takýto vstup do sezóny sme si v kútiku duše priali, tešíme sa, ale zároveň sa držíme stále pri zemi.“

Košičania s presvedčivým víťazstvom

FC Rohožník – FC Košice 1:7 (0:4)
Góly:
48. Herman – 12.Milota vl., 19.Pačinda, 29. a 45. Cortes, 53. Molvadgaard, 73. Gladiš, 77.Gáll
ŽK: Privrel, Fila, Pittner –
Rozhodovali: Ježík – Sluk, Hrenák
FC Rohožník: Kolena – Pittner (68. Škuta), Milota (68. Tomovič), Hitka, Kiss, Frimmel (83. Ambra), Beko, Privrel (68. Žilinský), Prášek (31. Fila), Herman, Ščepka
FC Košice: Šemrinec, Gallovič, Pačinda, Jakúbek (62. Karaš), Pavúk (46. Václav), Mosquera, Garcia (65. Gladiš), Novák, Molvadgaard, Kavka, Cortes (62. Gáll)

Ak si v 12. minúte vsietil Milota vlastný gól, zápas bol už v plnej réžii Košičanov. Sedem minút po prvom góle sa presadil Erik Pačinda a bolo 0:2. Po polhodine už domáci Rohožník prehrával 0:3, keď Kolenu v bráne prekonal Cortes.
Domáci boli súci na uterák a bolo len otázkou času, kedy sa skóre zápasu bude opäť meniť. To sa aj stalo v závere prvého dejstva, keď druhý gól v zápase strelil Cortes 0:4.

Tri minúty po prestávke sa radovali z gólu aj domáci hráči, keď Šemrinca v bráne Košíc prekonal Herman a znížil na 1:4. Hostia si hrali stále svoju hru a päť minút po inkasovanom góle pridali na svoje konto už svoj piaty presný zásah v zápase, keď autorom bol Molvadgaard 1:5. Po ôsmich minútach na ihrisku sa gólovo presadil aj Gladiš, a keď ho o štyri minúty napodobnil aj Gáll, východniari si tak odniesli z Rohožníka vysokú výhru a potrebné tri body.

Jozef Vukušič – tréner FC Košice:
„Som rád, že sme potvrdili úlohu favorita, pretože nie vždy to býva jednoduché. Od začiatku sme do toho šliapli naplno a čo bolo ešte lepšie, podarilo sa nám dať góly, do polčasu bolo rozhodnuté. Stále som viedol chlapcov k tomu, aby sme hrali do konca. Trochu som sa obával možných zranení, domáci bojovali, ale nakoniec si myslím, že to bol dobrý zápas.
Čo ma teší a musím dať kompliment aj domácim – je tu veľmi príjemné prostredie, dobré ihrisko. Jasné, chýbajú im skúsenosti, to bol asi najväčší rozdiel medzi mužstvami.“

Slavoj sa s Dubnicou trápil

FK Slavoj Trebišov – FK Dubnica nad Váhom 1:1 (0:1)
Góly:
77. Begala – 11. Rešetka
ŽK: Matta, Verčimák – Bryndziar, Nomilner, Vavruš, Rešetka
Rozhodovali: Parilák – Čajka, Jankovič

FK Slavoj Trebišov: Melichar – Šimko, Matta, Krajňak, IIinjo, Sitarčík (62. Verčimák), Begala, Digoň (46. Danko), Košuda (46. Michlík), Bajtoš (72. Pálfi), Rypák (72. Straczek)

FK Dubnica nad Váhom: Vavruš – Nomilner, Pagáč, Kuzma, Pleva (82. Bičan), Kramár, Rešetka, Babovič (46 .Letenay), Vaculík, Knižka (61. Martinek), Levai (66. Bryndziar)

V šiestej minúte zahrávali domáci z ľavej strany rohový kop, brankár Vavruš zaváhal, ale Slavoj nedokázal dopraviť ani na viackrát loptu za bránkovú čiaru. O necelú minútu potiahli peknú akciu po ľavej strane hostia z Dubnice, na center nedočiahol Babovič, lopta sa dostala až k osamotenému Levaiovi, ale ten zoči-voči Melichárovi z vyloženej šance neuspel.

Hostia hrýzli a v 11. minúte na rohový kop najvyššie vyskočil Pagáč, jeho hlavičku neudržal brankár Melichar a Rešetka už nemal problém skórovať 0:1. Postupom času boli lepším tímom Trebišovčania, ale ich akcie končili ešte pred šestnástkou Dubnice. V 37. minúte Rapák z ľavej strany našiel Košudu, ten sa predral až pred malé vápno, ale jeho delovku z uhla Vavruš kryl.

Domáci chceli čím skôr vyrovnať, ale v 67. minúte mohli inkasovať druhý gól. Po pravej strane sa pohral z Bajtošom Nomilner, centrom cez Verčimáka hľadal v šestnástke Letenayho, ale lopta mu pred bránou skočila a zo sľubnej šance tak nebolo nič. V 77. minúte Šimko posunul loptu na Pálfiho, ten hlavou priťukol Begalovi, ktorý volejom vyrovnal stav stretnutia na 1:1. O tri minúty to strelou spoza šestnástky skúšal opäť Begala, ale Vavruš pohotovým zákrokom zmaril šancu na vsietenie gólu. V závere Slavoj búšil do svojho súpera, ale gól sa im už vsietiť nepodarilo.

Bardejovčania opäť s prehrou

Partizán Bardejov BŠK – KFC Komárno 1:4 (1:1)
Góly:
30. Lopez – 27.Varga, 63.Tóth, 68. Ganbold, 74.Gyorgyi
ŽK: Zemko – Bréda, Pastorek
Rozhodovali: Choreň – Straka, Tuma

Partizán Bardejov BŠK: Fojtíček – Filipiak, Petko, Konkoľ (19. Kojo Matič), Župa, Lopez, Zemko (68. Stachura), Veličkovič, Keresteš, Maník (68. Ikedi), Kružliak (86. Santos)

KFC Komárno: Bréda, Šmehyl, Šimko, Varga, Šurnovský, Druga (28. Gyorgyi), Szocz, Domonkos, Ganbold (86. Špak), Pastorek (86. Goran Matič), Tóth (71. Abrahám)

Bardejov mohol otvoriť skóre v trinástej minúte, keď sa dostal cez obranu Komárna Kružliak, nedovolene ho zastavil brankár Bréda a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil faulovaný Kružliak a jeho nevydarenú strelu vystihol brankár Komárna a loptu vytesnil na rohový kop. V 27. minúte zahrávali hostia rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil Varga a bolo 0:1.

O necelé tri minúty sa skóre zápasu opäť menilo a z gólu sa tešil domáci Partizán. To isté ako pri góle hostí platilo aj pri tom vyrovnávajúcom, keď rohový kop skončil na hlave Lopeza a bolo vyrovnané 1:1. Domáci mali trochu navrch, ale ich hra končila pred šestnástkou súpera.
V 63. minúte spravil chybu na vlastnej polovici Maník, Domonkos vysunul za obranu Tótha a ten zoči-voči brankárovi Fojtíčkovi nezaváhal 1:2. Gól domácich úplne zlomil a o päť minút bolo už 1:3, keď sa ľavačkou presadil Ganbold. Hostia sa usadili na polovici súpera a v 74. minúte Gyorgyi upravil na konečných 1:4.