Michalovce nezaskočili Slovan a zaknihovali tretiu prehru v rade

Počas víkendovej soboty cestovali futbalisti Michaloviec do hlavného mesta v rámci štvrtého kola Fortuna ligy.

Zemplínčania na trávniku Slovana Bratislava na výhru nesiahli.Zemplínčania na trávniku Slovana Bratislava na výhru nesiahli. (Zdroj: FB/MFK Zemplín Michalovce)

VÝCHOD. Vzájomné zápasy týchto súperov v najvyššej súťaži sú jednoznačne v prospech Slovana Bratislava. Obaja súperi sa proti sebe stretli celkovo sedemnásťkrát. Zemplínčania sa ešte z víťazstva proti Slovanu netešili.

V troch zápasoch sa zrodila remíza a v štrnástich dueloch dvíhali ruky nad hlavu hráči od západu. Najvyššiu prehru Michalovčania utŕžili na pôde súpera v sezóne 2018/19 v rámci štrnásteho kola. Zemplínčania si z hlavného mesta pribalili rovný poltucet, keď im k tomu dopomohli vlastné góly Carrilla v 5. minúte (1:0) a Beskorovainyiho v 48. minúte (4:0).

Súvisiaci článok Futbalisti Michaloviec podľahli na domácom štadióne Trenčínu Čítajte

V posledných piatich vzájomných dueloch Michalovčania Slovanu gól nestrelili a inkasovali ich až pätnásť. Futbalisti MFK najviac gólov v zápase strelili Bratislavčanom v sezóne 2018/19 na domácej pôde v rámci deviateho kola skupiny o titul. Zápas sa skončil remízou 3:3, keď žlto-modrí vyhrávali 2:0 a 3:2, ale nakoniec im radosť z prvého víťazstva nad týmto súperom vzal v 76. minúte Andraž Šporar, ktorý dal v zápase dva góly.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:1)
Góly:
2. Čavrič, 50. Weiss (z 11 m), 74. Zmrhal – 14. Oshima
ŽK: Atabe, Vaško, Trusa (všetci Michalovce)
Rozhodovali: Dohál – Hancko, Košecký

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Hrnčár, Kašia, Križan, Vernon – Mustafič (46. Strelec) – Čavrič (81. Pauschek), Rabiu, Lichý, Dražič (46. Weiss) – Ratao (46. Henty, 65. Zmrhal)

MFK Zemplín Michalovce: Kožuchar – Artabe, Ranko, Vaško – Neofytidis – Kotula, Begala (73. Magda), Ošima, Vojtko – Žofčák (66. Trusa) – Wisdom (73. Popovits)

Zemplínčania vôbec nezačali zle

Domáci Slovan začal ideálne a už v druhej minúte vyhrával. Rabiu poslal loptu za obranu Michaloviec na Čavriča a ten lobom prekonal brankára Kožuchara 1:0. Domáci boli aktívnejší, mali viac z hry, ale v 14. minúte De Marco v rohu šestnástky prehral vzdušný súboj s Oshimom, ktorý sa dostal k lopte a bombou z uhla prekonal bezmocného Chovana v bráne Slovana 1:1. Stav tak bol z ničoho nič vyrovnaný a očakával sa ešte väčší nápor domácich.

Michalovčanom nerozhodný stav vyhovoval a zámeru z ich strany neinkasovať bol prispôsobený ich herný štýl. Futbalisti bratislavského Slovana boli lepším tímom, mali viac z hry, ale finálna prihrávka z ich strany bola na bode mrazu.

Snaha proti majstrovi nestačila

Štyri minúty po prestávke zahral v pokutovom území rukou Vaško a hlavný arbiter odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Weiss a v 50. minúte poslal domácich do vedenia 2:1. Hostia sa snažili, ale kvalita na ihrisku bola evidentná.

Súvisiaci článok MFK Zemplín Michalovce si z Pohronia neodviezli ani bod Čítajte

V 69. minúte to skúšal bombou Strelec, ale fantastický zákrok brankára Michaloviec zmenu skóre nepriniesol. O päť minút pred pokutovým územím hostí si prebral dlhý center Zmrhal, predral sa až do šestnástky, kde mu v tom vôbec nezabránil Ranko a ľavačkou prekonal brankára Zemplína 3:1. Michalovčanom sa už nepodarilo zdramatizovať zápas kontaktným gólom, a tak si z hlavného mesta odniesli prehru o dva góly.

Hlasy po zápase:

Vladimír Weiss starší – tréner Slovana: „Tešia ma len tri body. Michalovce majú svoju tvár, vykryli nám niektoré miesta na ihrisku. Ale chýbala nám v prvom polčase najmä kvalita v útoku. Dali sme pekný prvý gól, ale potrebovali sme aj druhý. Urobili sme chybu, súper dal nádherný gól. Urobil som zmeny, ale v kabíne sa udiali nejaké veci, ktoré budú mať dohru. Zápas sme potom kontrolovali, ale vieme a musíme hrať lepšie, aj keď tých zmien v zostave bolo veľa.“

Miroslav Nemec – tréner Michaloviec: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, lebo sme do oboch polčasov vstúpili veľmi zle a dostali sme zbytočné góly. Dostali sme sa do zápasu pekným gólom, prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Dobre sme bránili a na Slovan sme boli pripravení. Potom Slovan prestriedal obrovskou kvalitou a my sme to nezvládli. Mrzí ma to o to viac, že sme mali dnes šancu, ktorá sa naskytne raz za čas. Druhý polčas sme po našich chybách prehrávali, chceli sme niečo s výsledkom urobiť, ale nevyšlo nám to. Gratulujem Slovanu k víťazstvu.“

Súvisiaci článok Futbalisti Michaloviec uštedrili Dunajskej Strede riadny výprask Čítajte