Futbalisti Michaloviec prvýkrát bodovali na ihrisku súpera

Futbalisti Michaloviec cestovali do Serede a po výhre v minulom kole so Zlatými Moravcami 2:1 na domácom štadióne si chceli na svoje konto pripísať prvé tri body aj na súperovom ihrisku.

Futbalisti Michaloviec na súperovom ihrisku zabodovali.Futbalisti Michaloviec na súperovom ihrisku zabodovali. (Zdroj: FB/MFK Zemplín Michalovce)

MICHALOVCE. Títo dvaja súperi sa v najvyššej súťaži stretli celkovo desať- krát. Zápasová bilancie je vyrovnaná. Zemplínčania sa z víťazstva tešili celkovo tri- krát. V štyroch zápasoch sa zrodila remíza a v troch dueloch sa tešili hráči Serede. V prvom vzájomnom zápase sa títo súperi stretli v sezóne 2018/19 v rámci ôsmeho kola. Zápas sa hral v Seredi a domáci sa tešili z víťazstva 2:1.

Jediný gól žlto-modrých vsietil Igor Žofčák v trinástej minúte z pokutového kopu. Neskôr ale dvakrát úradoval Gatarič. Najprv v 48. minúte vyrovnával a minútu pred koncom zápasu vsietil víťazný gól Serede.

Súvisiaci článok Zverenci Miroslava Nemca s ďalším dôležitým víťazstvom Čítajte

Posledný vzájomný súboj sa odohral v Michalovciach v minulej sezóne v skupine o udržanie. V 31. kole sa futbalové zápolenie skončilo zmierlivo 2:2. Zemplínčania však museli dvakrát doťahovať náskok súpera. Najprv Vaško v nadstavenom čase prvého dejstva odpovedal na Jureskinov gól z piatej minúty zápasu a neskôr Oshima vyrovnával na konečných 2:2 šesť minút po Lačného góle zo sedemdesiatej minúty.

Prvý polčas bez strely na bránu Serede

Zápas sa začal opatrne a oba celky skúšali, čo si môžu proti svojmu súperovi dovoliť. Prvú vážnejšiu šancu na skórovanie mali hostia zo Zemplína v trinástej minúte, keď Žofčákov center do malého vápna našiel Ranka, ale ten netrafil loptu ideálne a skóre zápasu ostávalo bez gólov. Trošku viac z hry mala domáca Sereď, ale bolo to bez náznaku nejakých šancí. Pokus o skórovanie mal v 24. minúte hosťujúci Ranko, jeho strelu však zblokovala obrana domácich a následne zakončenie Magdu skončilo len na bočnej sieti domácej svätyne.

Súvisiaci článok Michalovskí futbalisti skončili s remízou Čítajte

Sereď, ktorá hrala na štadióne Spartaka Trnava, sa mohla ujať vedenia osem minút pred prestávkou, lenže strela Ljubičiča len tesne minula bránu hostí. V 40. minúte to skúšal takisto strelou Haša, ale Szárazovu bránu vôbec neohrozil.

Rozhodla posledná desaťminútovka zápasu

Počas prestávky musel tréner Michaloviec Miroslav Nemec vystriedať kapitána Igora Žofčáka, ktorý pred koncom prvého dejstva utrpel zranenie a nahradil ho Pablo Gállego.

V 52. minúte sa už mohol stav stretnutia meniť, keď sa odrazená lopta dostala až k Hašovi, ale jeho strela letela len do stredu michalovskej brány, kde bol pozorný gólman Zemplínčanov. Zápas sa hral prevažne medzi šestnástkami a nebolo sa veľmi na čo pozerať.

Súvisiaci článok Michalovce nezaskočili Slovan a zaknihovali tretiu prehru v rade Čítajte

V 73. minúte mal Karrica po prihrávke do šestnástky obrovskú šancu, lenže jeho strelu reflexívne nohami vyrazil ochranca hosťujúcej svätyne Száraz.
Nedáš – dostaneš sa potvrdilo desať minút pred koncom zápasu. Po pravej strane unikol Popovits, prešiel okolo dvoch obrancov až do šestnástky a strelou k žrdi prekonal gólmana Serede Ilieva 0:1. Štyri minúty pred koncom zápasu sa Sereď pokúšala vyrovnať, ale Szárazov zákrok zmaril Kadlecovi radosť.
O minútu to skúšal hlavičkou po rohovom kope Haša, ale mieril len nad bránu žlto-modrých. Hostia z Michaloviec si tak pripísali prvú výhru na ihrisku súpera a v tabuľke poskočili na šiestu priečku.

ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)
Gól:
80. Popovits
Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Zemko
ŽK: Karrica – Begala, Meca, Száraz

ŠKF Sereď: Iliev – Popovič (90. Iglesias), Ljubičič, Dias, Jureškin – Machuča (46. Karrica), Potoma – Kadlec, Gatarič (90. Kříž), Yao – Haša (90. Radič)

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Vaško, Ranko, Meca – Kotula, Ošima, Begala, Magda – Žofčák (46. Casado), Trusa (66. Popovits), Kanu (76. Mendez, 90. Šuľa)

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek – tréner Serede: „Predstavovali sme si iný vstup do stretnutia, už sa nám to stalo tretíkrát odkedy hráme v Trnave. Chceli sme hrať aktívne a opak je pravdou. Súper bol kombinačne lepší, šance si však nevytvoril.
Cez polčas som spustil na hráčov poriadny fén, za Sereď sa hrá inak. V prvom polčase mi chýbala agresivita a pohyb, v druhom polčase to bolo lepšie, futbal nám ukázal horšiu tvár.
Súper z minima vyťažil gól, po veľkej chybe gólmana, ale také veci sa stávajú, výsledok si Michalovce už postrážili.“

Miroslav Nemec – tréner Michaloviec: „Počítali sme s tým, že Sereď na nás v úvode vybehne, hrali sme celkom dobre, vytvorili sme si aj šance.
Po vystriedaní sme sa zamerali na defenzívu a čakali na svoje šance. Strelili sme šťastný gól, Sereď nás následne pritlačila, dostala sa do šancí a som rád, že sme to ubránili.“

Ostatné zápasy 9. kola:

FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – AS Trenčín 2:2 (0:0)
Góly: 54. Záhumenský, 60. Mazan (z 11 m) – 70. Jendrišek, 90+2 Jendrišek (z 11 m)

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:3)