Futbalisti Michaloviec prehrali v Dunajskej Strede jediným gólom

Zverenci Miroslava Nemca neprehrali posledné štyri zápasy a v dobrej forme chceli pokračovať aj na Žitnom ostrove.

Zo zápasu.Zo zápasu. (Zdroj: FB/FB/DAC 1904 Dunajská Streda)

MICHALOVCE. Títo dvaja súperi sa stretli v najvyššej súťaži celkovo osemnásť krát. Vzájomná zápasová bilancia je jasne na strane Dunajskej Stredy, ktorá zvíťazila až v dvanástich zápasoch. V dvoch súbojoch sa zrodila remíza a len v štyroch dueloch boli úspešnejší Zemplínčania.

Prvé vzájomné meranie síl sa odohralo v sezóne 2015/16, kde v rámci šiesteho kola podľahli žlto-modrí na domácom ihrisku 0:3.
Najvyššiu prehru utŕžili Michalovčania od Dunajskej Stredy v sezóne 2018/19 a 2019/20. Oba súboje prehrali na Žitnom ostrove 0:5. Aký požičaj, taký vráť sa potvrdilo v sezóne 2019/20, kde v rámci šestnásteho kola porazili futbalisti Michaloviec na domácom štadióne svojho rivala rovnakým výsledkom 5:0.
Už prvý polčas sa skončil rovnakým skóre, keď sa presadil dvojgólový Sibide (11. a 40.) a Kolesár (27. a 45.). Vlastný gól si dal ešte Dunajskostredčan Koštrna v 43. minúte. Posledné vzájomné zápolenie sa skončilo v prospech domácich Michaloviec, ktoré nadelili v úvodnom kole tohtoročnej sezóny zverencom Antala Németha štvorku.

Súvisiaci článok Zverenci trénera Miroslava Nemca remizovali v Senici Čítajte

Už v prvom polčase bolo praktický rozhodnuté, keď po góloch Begalu (31.), Kanua (37.) a Žofčáka (45.) vyhrávali domáci 3:0.
Hostia síce znížili Taiwom po hodine hry na 3:1, ale posledné slovo mal šesť minút pred koncom stretnutia Vaško, ktorý upravil výsledok na konečných 4:1.

FK DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Góly:
38. Andzouana
Rozhodovali: Marhefka – Vorel, Ferenc
ŽK: Hahn – Marcin, Begala

FK DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak, Muhamedbegovic, Davis–Andzouana (78. Ciganiks), Dimun, Schäfer, LamkelZé (+90. Beskorovainyi) – Hahn (64. Nebyla), Krstović (78. Sharani)

MFK Zemplín Michalovce: Kozhukhar – Kotula, Ranko, Vaško – Magda, Kanu (56. Casado), Begala, Mendez (88. Gembický) – Marcin, Trusa, Žofčák (73. Kvocera)

Po štvrťhodine hry pálil Marcin z ľavej strany, brankár domácich Jedlička jeho strelu bravúrne zlikvidoval, ale rozruch bol zbytočný, keďže útočník Michaloviec bol v postavení mimo hry. V 26. minúte sa pokúšal o zmenu skóre Krstovič, no jeho strela z pravej strany letela nad bránu Kozhukhara. Domáci mali trošku navrch a o päť minút pálil z hranice šestnástky Schäfer, lopta však len o centimetre minula ľavú žrď hosťujúcej bránky. Osem minút pred koncom prvého polčasu pohrozili aj Michalovčania.

Súvisiaci článok Futbalisti Michaloviec prvýkrát bodovali na ihrisku súpera Čítajte

Trusa sa preštrikoval po ľavej strane až do šestnástky, z uhla vystrelil, lenže brankár Jedlička jeho delovku kryl. Úvodný gól zápasu padol v 38. minúte, keď domáci fantasticky zakombinovali na jeden dotyk a Andzouana s prehľadom prekonal brankára Michaloviec 1:0. Tri minúty po zmene strán sa mohla Dunajská Streda radovať po druhýkrát, ale Lamkel Zé zblízka trestuhodne zahodil svoju gólovú príležitosť. V 58. minúte po spolupráci Marcina s Trusom posledný menovaný zakončoval len do brankára domácich, a tak z výbornej šance vyrovnanie neprišlo. O minútu nato bol v pokutovom území nedovolene atakovaný Hahn Mendezom a hlavný arbiter stretnutia Marhefka odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný Hahn a loptu napálil len do brvna Kozhukharovej bránky.

Súvisiaci článok Futbalisti Michaloviec podľahli Trnave v nadstavenom čase Čítajte

Nedáš-dostaneš sa mohlo potvrdiť o dve minúty, keď dlhú loptu do šestnástky Dunajskej Stredy posunul Marcin hlavou na voľného Trusu, no jeho volej vyrazil do bezpečia Jedlička a z vyrovnania nakoniec nebolo nič. Vzápätí to skúšal agilný Marcin, ale jeho strela z uhla malého vápna nemala dostatočnú razanciu ani presnosť, a tak brankár domácich ostal neprekonaný.
Domáci boli v zápase lepším tímom, ale zo svojich šancí vyťažili len jeden gól. V nadstavenom čase mohol zvýšiť náskok Dunajskej Stredy Lamkel Zé, ktorého strelu z hranice šestnástky musel Kozhukhar výborným zákrokom vyraziť na roh. V posledných sekundách zápasu to skúsil strelou Trusa, no lopta šla vedľa Jedličkovej bránky. Napokon Zemplínčania prehrali na Žitnom Ostrove 0:1.

Hlasy po zápase:

Antal Németh – tréner DAC Dunajská Streda: „Očakávali sme ťažký zápas, vedeli sme, že nebude jednoduché zvíťaziť. Mali sme určitú predstavu, podľa ktorej sme chceli hrať a plán vyšiel. Mali sme veľa šancí, chýbalo aj šťastie k ďalším gólom. Ale taký je futbal. Dnes sme vyhrali len jedným gólom, ale nebol by som proti, ak by sme aj ďalšie 3-4 zápasy vyhrali len jedným gólom.“

Miroslav Nemec – tréner Michalovce: „V prvom polčase sme boli lepší v držaní lopty, mali sme náš herný plán, napriek tomu sme inkasovali. V druhom polčase sme si verili a chceli sme skórovať, bohužiaľ nám to nevyšlo. Je pravda, že súper zároveň nedal penaltu, ale odohrali sme slušný zápas. Ideme od zápasu k zápasu, chceme hrať dobrý futbal a myslím si, že sa nám s ním bude dariť v budúcnosti.“